sobota, 13 marca 2010

Małe co nie co:)

Znowu mam kłopoty z internetem, a konkretnie z szybkością przesyłania danych. Strony strasznie wolno się otwierają i nie mogę zamieszczać komentarzy, (a posty jakoś mogę, i całe szczęście:) Jest to chyba związane z pogodą, bo wróciły mrozy (na szczęście dla mnie - woda przestała przybierać i zaczęła się cofać, został tylko lód)
Ale ja nie o tym....
Właśnie dzisiaj byłam u dzieciaków na urodzinach i postanowiłam im dorzucić do prezentów coś nietypowego. Mają zatrzęsięnie zabawek różnego typu i mnóstwo osób, które je obdarowują więc trudno było wymyśleć coś oryginalnego. A że leżałam w łóżku (z megakatarem i bólem głowy) więc wymyśiłam coś łatwego i szybkiego do wykonania; zawieszki np. nad łóżko dla chłopca i dziewczynki, bo to prezenty dla bliźniaków. Chłopiec jest fanem Spiderman'a więc i zawieszka z tym motywem.

A dziewczynka uwielbia koniki.I dla rodziców dorzuciłam mały drobiazg, w postaci zawieszki:)Znalazłam alternatywę dla wydruków z drukarki na tkaninie. Takich wydruków nie można prać na mokro. Jest to termopapier, na którym robi się wydruk i naprasowuje na tkaninie. Taki motym potem można prać w wodzie, tak więc można naprasowywać różne zdjęcia i motywy i potem normalnie prać. Arkusz jednego termopapieru formatu A4 to koszt ok 3 zł, a można naprasować 1 lub 2 większe motywy - super sprawa.

Za pośrednictwem tego posta chciałabym podziękować za wszystkie komentarze, jakimi mnie obdarzacie, zawsze wszystkie czytam uważnie, (a nie zawsze mogę odpowiedzieć na nie, tak jak teraz). Chciałam też odpowiedzieć Mrofce na pytanie dot. maszyny do haftowania: Mrofko moja maszyny to hafciarka firmy Singer Futura. Jest to specjalna maszyna do haftów, ale i można na niej też szyć proste ściegi. Jeszcze cały czas się jej uczę bo ma mnóstwo możliwości i ściegów do wykorzystania.
Pozdrawiam wszystkie osoby tu zaglądające już na niedzielę:))))

5 komentarzy:

kpkacha pisze...

fajne te zawieszki - ja papier na prasowanki (jak go potocznie określamy) używam też do robienia własnych tasiemek, nawet metki tak można własne zrobić ... aha i są dwa rodzaje takiego papieru do tkanin jasnych i do tkanin ciemnych !
http://kpkacha.blogspot.com/2010/03/komentarz-najwiekszym-wyroznieniem.html

Fuerto pisze...

Fajne zawieszki, świetny pomysł

Joasia pisze...

Super zawieszki :)

AgnieszkaMD pisze...

super pomysł na zawieszki, jeszcze nie słyszałam o takim papierze i nie drogi jest, super :).

Riona pisze...

Bardzo ładna zawieszka. Właśnie dziś zastanawiałam się jak uzyskać taki efekt na tkaninie - dziękuję za informację o tym papierze, nie omieszkam zastosować w przyszłości:)