środa, 21 stycznia 2015

Niemodne koronki

Podobno koronki są niemodne, a ja się w nich zakochałam. Poznałam nową technikę a może starą:) "freeform crochet" i postanowiłam, że będę eksperymentować i zafascynowało mnie takie tworzenie. To tak jakby malować pędzlem na płótnie nowy obraz. Bez schematów, liczenia oczek itd. Po prostu pełna fantazja. Do tej pory i tak przerabiałam schematy, i nie trzymałam się ich sztywno, ale teraz to mogę poszaleć. Mam nadzieję że efekty mojego tworzenia nie będą mizerne.
Zostałam poprawiona przez ekspertkę (ja tylko jestem poszukująca), że to technika irlandzka.  Ja mam w głowie wiele pomysłów i mały misz masz. Faktycznie jest to technika irlandzka. I tu też panuje dowolność w łączeniu.
Na pierwszy raz nowy kołnierzyk (też niemodny) w nowej technice.

Tak wyglądał przed połączeniem:


I dodałam jeszcze kwiat 3D na szydełku, ale ten zrobiony wg. kursu gdzieś z internetu.
Kołnierzyk z białym kwiatem zgłaszam do wyzwania w  Szufladzie pod hasłem "Połączenia". Ja połączyłam koronki, motywy kwiatowe, czarne, białe oraz nową dla mnie technikę w której wykonywałam pierwszy raz.


O frywolitkach nie zapomniałam, ale coś czuję że rzadziej będę po nie sięgać. Ale jeszcze mam trochę do pokazania, które wcześniej zrobiłam. Poniżej kolorowy komplet, zrobiony też pod wpływem chwili.
A już po głowie chodzą mi kolejne większe projekty szydełkowe. Jak coś mi się uda wytworzyć to oczywiście pokażę.
A co wy sądzicie o szydełkowych koronkach? Czy są staroświeckie? 


13 komentarzy:

Kasia J. pisze...

Wspaniały kołnierz - rewelacyjna mieszanka i na dodatek w doskonałym kolorze :-) Bardzo mi się podoba :-)
Pozdrawiam serdecznie.

Janeczkowo pisze...

Nie wiedziałam, że takie łączenie elementów, to jakaś technika.Bardzo lubię takie "szaleństwo" . Pozdrawiam:)

Ania Korszewska pisze...

Dziękuję za wizytę u mnie :)
Cudny kołnierz - podziwiam !!!!!!!!!!!! .....ale niechcący powstał techniką koronki irlandzkiej :)))))))))))))))))))))
Też łączy się swobodnie elementy, można szaleć do woli, efekt końcowy zawsze jest nieziemki.
Freeform crochet to szaleństwo w formie, kolorze i przeważnie jest to robótka bardzo gęsta i zbita totalne przeciwieństwo koronki irlandzkiej, która jest elegancka i delikatna jak Twój kołnierz! :)

Rose pisze...

Edinko bez koronek nie egzystuję w tym naszym plastikowym świecie! Można powiedzieć, że jestem zbieraczką koronek ale wiesz tych babcinych. Ale to nie znaczy, że te nowe mnie nie zachwycają owszem zachwycają ale muszą być stworzone przez zdolne łapki i romantyczne dusze. A Tobie ani jednego ani drugiego nie brakuje!
Dobrze, że wróciłaś do świata blogowego bo mogę znowu tymi Twoim pięknościami się zachwycać. Kołnierzyk cudny! To takie małe arcydzieło!
Uściski zdolna Duszyczko przesyłam.....;)

raeszka pisze...

Hmmm czy koronki są staroświeckie ... Myślę, że w tych czasach mamy taki misz masz, że każdy nosi, to w czym się dobrze czuje :).

To mnie zaskoczyłaś z tym kołnierzykiem, że wszystko było najpierw osobno :).

Komplecik super :).

Agu-sia pisze...

Wspaniały kołnierzyk. Mnie też zaskoczyło, że został złożony z kawałeczków

kajka pisze...

Niech mówią co chcą, koronka jest przepiękna i zawsze będzie przepiękna, a modna być nie musi, bo moda w przeciwieństwie do koronki jest zmienna. Tyle. ;-)

Ania pisze...

Ale cudo!Wspaniały kołnierzyk!

KoralikiBeaty Beata pisze...

moglabym taka miec i nosic cudo

Monika M pisze...

Wspaniały ten kołnierzyk! Gratuluje talentu i ogromnej wyobraźni. Pozdrawiam :)

Dusia pisze...

Fakt wyobraźnie do tworzenia takich wpspaniałości musisz mieć - wspaniała praca , a koronki to poezja dwudziesto pierwszego wieku pozdrawiam Dusia

Anonimowy pisze...

Piękne cuda Pani robi , koronki jak najbardziej na czasie ale oczywiście to jest moje zdanie , uwielbiam serwety , kołnierzyki robione na szydełku , są to rzeczy ponadczasowe zawsze modne wręcz klasyka . Pozdrawiam z Grudziądza Jola

askoz pisze...

Witam ,również po przerwie - blogowy świat jednak gdzieś tam zawsze w nas zostaje i przychodzi czas,że człowiek za tym zatęskni;)
Kołnierzyk jest wspaniały, pięknie skomponowałaś wszystkie elementy w jedną całość:)